Lekarz ginekolog i radiolog – Esteticomfort | Malbork
+48 55 272 72 05+48 55 272 72 05
menu_tel

naglowek_iconWypełniacze

Dlaczego się starzejemy?

Starzenie się jest reakcja organizmu na różne wewnętrzne (genetyczne) lub zewnętrznych (palenie tytoniu, narażenia na promieniowanie słoneczne, stres) czynników, które przyspieszają proces w organizmie. Znaczne narażenie na promieniowanie UV, a skutki powoduje, jest z pewnością jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Narażenie na czynniki środowiskowe - zwłaszcza produkcji wolnych rodników, powoduje odwodnienie skóry, a także zniszczenie włókien kolagenowych i elastycznych włókien. Czynniki te powodują również nieodwracalne uszkodzenia komórek.

 

Jak się starzejemy?

Starzenie się na twarzy ma pewne cechy szczególne. Wpływ wieku jest postrzegany głównie przez utratę tkanki tłuszczowej podskórnej. Starzeniu towarzyszy spadek wielkości kształtu twarzy - powodując zanik trójkątny kształt. Oprócz informacji podanych wyżej przyczyną utraty kolagenu jest również rozluźnienie więzadeł, mięśni i skóry. Grawitacja, która wywiera siłę skierowaną w dół i powoduje odprężenie tkanki, podkreśla zmarszczki i naturalne zagłębienia w twarz czyniąc je bardziej oczywiste. Unikanie powstawania zmarszczek zapobiega starzeniu się.

 

Metody napełniania

Co to jest?

Procedury te dotyczą leczenia zmarszczek poprzez wstrzyknięcie wypełniacza zmarszczek w celu "wypełnienia" fałdy by uzyskać gładką, jednolitą skórę.

 

Jakie obszary twarzy są zaangażowane?

Możliwe jest leczenie zmarszczek na czole, brwi (glabellae), wokół oczu (kurze łapki), ust, obszarów nosowo-wargowych, fałdów nosowo-wargowych - które stają się bardziej widoczne z wiekiem.

Usta - Możliwe jest ponowne zdefiniowanie konturu warg. Zanik dolnej wargi, w wyniku starzenia się można także skorygować za pomocą obróbki drobnych linii wokół ust.

 

Który z wypełniaczy wybrać?

Istnieje kilka wypełniaczy na rynku. W celu wyboru najlepszego z nich, konieczne jest spojrzenie na produkt, który najlepiej łączy w sobie następujące cechy:

  • dobrych wyników i długotrwałe efekty
  • niskie ryzyko powikłań zapalnych i reakcji alergicznych lub
  • jakość a cena.

 

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie we wszystkich żywych organizmach. To Disacharyd znajduje się w oczy, ścięgien, stawów, a zwłaszcza w skórze. Występuje w skórze właściwej, pomiędzy włóknami kolagenu i włókien elastycznych, które podtrzymują skórę. Starzenie powoduje zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego zawartego w skórze. Powoduje to zmniejszenie grubości skóry właściwej, drobne zmarszczki lub bruzdy zmarszczek. Struktura chemiczną kwasu hialuronowego jest jednolita. Jeżeli kwas hialuronowy jest zbudowany z anionowych cząsteczek, to wiąże się z łatwością z cząsteczkami wody, tworząc solidny fundament, gotowy do wypełnienia zmarszczek.

 

Jak kwas hialuronowy jest produkowany?

Pierwotnie kwas hialuronowy został wyprodukowany z grzebieni kogutów. Jednak dzisiaj procedura ta była w dużym stopniu zarzucony ze względu na bardzo wysokie ryzyko alergii związanych z wykorzystaniem surowców pochodzenia zwierzęcego. Kwas hialuronowy uzyskiwany jest z fermentacji bakterii Streptococcus. Najnowsza procedura to oczyszczony kwas hialuronowy o niskiej zawartości pozostałości białek.

 

Jaki jest najlepszy kwas hialuronowy?

Żel kwas>u hialuronowego może mieć różne stopnie lepkosprężystości. Im wyższa lepkosprężystość żelu, tym większa jego zdolność wypełniania (może być stosowany do głębokich zmarszczek).

 

W jaki sposób należy stosować kwas hialuronowy?

Stosowania żelu kwasu hialuronowego musi być stosowane w skórze właściwej - czyli w warstwie skóry, która stała się niestabilna na skutek efektów starzenia. Ponadto używanie żelu skutkuje np. wyraźną poprawą w kształcie twarzy, a jednocześnie jest "złotym standardem" w zarysie warg i powiększenie warg.

WINMED PLUS

UL. KOTARBIŃSKIEGO 10

82-200 MALBORK

TEL: 55 272 72 05

FAX: 55 272 72 70

 

 

REHABILITACJA NOWY STAW

55 272 00 19

 

middle_right_wiecejdyzury-aptekopieka

Laserowe leczenie chrapania - jest to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. 

middle_down_wiecej

naglowek_icon_galeriaNasza galeria

middle_galeria_hr middle_galeria_wiecej