Lekarz ginekolog i radiolog – Esteticomfort | Malbork
+48 55 272 72 05+48 55 272 72 05
menu_tel

naglowek_iconPrzeszczep tkanki tłuszczowej 

Własna tkanka tłuszczowa pacjenta uważana jest za najlepszy wypełniacz, gdyż jest bezpieczna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu. Ponadto własna tkanka posiada następujące korzystne cechy: jest kompatybilna biologicznie, nie posiada cech antygenu, nie wywołuje stanu zapalnego, nie jest toksyczna, jest stabilna po podaniu, nie przemieszcza się z miejsca podania, jest w miarę trwała i jednocześnie wchłanialna, i co ważne wygląda naturalnie.

 

Tkanka do przeszczepu pobierana jest na zasadzie odsysania tłuszczu z okolicy, gdzie jest jej nadmiar i po odpowiednim przygotowaniu wstrzykiwana w nowe miejsca. W założeniu jest to przeszczep żywych komórek, a nawet fragmentów tkanki tłuszczowej. Tkankę pozbawia się unaczynienia w miejscu dawczym, przenosi się ją w miejsce biorcze, gdzie na nowo unaczynnia się. Chociaż nie wszystkie przeszczepione komórki przetrwają długoterminowo w formie żywej, nadal są one użyteczne. Wykorzystują je tkanki danej okolicy ciała, dzięki czemu skóra staje się tam dobrze odżywiona, gładka i lśniąca.

 

Żeby uzyskać trwały efekt zabieg należy czasami powtórzyć 2 lub 3 krotnie w odstępach 6-12 miesięcy.

 

Po zabiegu czasami dochodzi do obrzęku i zasinień, gdyż tkankę tłuszczową . Jest to wynik wstrzyknięcia tkanki tłuszczowej w miejsce korygowane dość dużą igłą (by nie uszkodzić komórek). Przeciętny okres rekonwalescencji wynosi od 7 do 14 dni. W wyjątkowych przypadkach trwa nawet dłużej niż 2 tygodnie. Zdarza się ,że objawy uboczne po zabiegu są minimalne i prawie nie widoczne. Przeszczep tkanki tłuszczowej posiada cechy zabiegu z efektem trwałym.

 

W celu skrócenia okresu rekonwalescencji zaleca się zimne okłady w miejscu podania tkanki tłuszczowej przez pierwsze 2-3 dni. Zimne okłady ograniczają narastanie obrzęku. Na powieki zalecane są okłady z esencji herbaty lub rumianku. Hipertoniczny roztwór herbaty ściąga wodę z tkanek i zmniejsza obrzęk.

 

Na usta powiększone przeszczepem tłuszczu warto stosować pomadkę z witaminą E. Ogranicza to wysychanie czerwieni wargowej. Na zasinienia i obrzęk można też stosować maści z arniką.

WINMED PLUS

UL. KOTARBIŃSKIEGO 10

82-200 MALBORK

TEL: 55 272 72 05

FAX: 55 272 72 70

 

 

REHABILITACJA NOWY STAW

55 272 00 19

 

middle_right_wiecejdyzury-aptekopieka

Laserowe leczenie chrapania - jest to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. 

middle_down_wiecej

naglowek_icon_galeriaNasza galeria

middle_galeria_hr middle_galeria_wiecej