Lekarz ginekolog i radiolog – Esteticomfort | Malbork
+48 55 272 72 05+48 55 272 72 05
menu_tel

naglowek_iconLeczenie żylaków

Skleroterapia to zabieg dotyczący leczenia poszerzonych naczyń - żylaków, polegający na podaniu do światła naczynia środka powodującego miejscowe zapalenie śródbłonka i w efekcie końcowym zamknięcie jego ściany poprzez zwłóknienie. Każdy zabieg skleroterapii jest poprzedzony konsultacją lekarską oraz badaniem USG żył. Zabieg polega na podaniu środka zamykającego naczynie poprzez wkłucie bezpośrednio w żyłę i podanie środka leczniczego. Wkłucia są prawie bezbolesne. Stosuje się m.in. skleroterapię piankową lub płynną w zależności od wskazań. Zabieg jest przeprowadzany z użyciem miejscowego podświetlenia naczyń, jak również często przy użyciu aparatu USG Doppler. Dzięki światłu emitowanemu przez aparat podświetlający, jak również dzięki badaniu USG Doppler jesteśmy wstanie na dokładne zlokalizowanie zmian żylnych położonych na różnej głębokości, niewidocznych podczas badania podstawowego Zabieg skleroterapii stosowany jest do leczenia wielu chorób między innymi: zmiany żylne, potocznie nazywanych pajączkami naczyniowymi – niebieskimi, niektóre typy żylaków, żylaki odbytu jak również podczas leczenia owrzodzenia podudzi.

 

Po zabiegu noga jest bandażowana lub zakładane są rajstopy uciskowe. Proces gojenia trwa od kilku do kilkunastu tygodni w zależności od stopnia zaawansowania pierwotnych zmian. Pacjenci w tym okresie wracają do codziennych czynności. Uzyskanie dobrego efektu wymaga najczęściej kilku sesji. Często stosuje się Również jako uzupełnienie leczenia zamykanie naczyń za pomocą lasera Wg. doniesień naukowych zabiegi skleroterpii są zabiegami po których występują bardzo rzadko powikłania

 

Mimo udowodnionego wielkiego bezpieczeństwa tej metody mogą pojawić się:

  • Siniaki, przebarwienia
  • Obrzęki kostek
  • Bolesność ostrzykniętej żyły, miejscowa reakcja alergiczna

 

Przeciwwskazania do stosowania zabiegów skleroterapii:

  • Pacjenci unieruchomieni, leżący
  • Pacjenci z ciężką chorobą miażdżycową kończyn dolnych
  • Pacjenci z dużym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy
  • Ciąża można stosować tylko w przypadkach bezwzględnie koniecznych
  • Karmienie piersią można stosować tylko w przypadkach bezwzględnie koniecznych

 

 

WINMED PLUS

UL. KOTARBIŃSKIEGO 10

82-200 MALBORK

TEL: 55 272 72 05

FAX: 55 272 72 70

 

 

REHABILITACJA NOWY STAW

55 272 00 19

 

middle_right_wiecejdyzury-aptekopieka

Laserowe leczenie chrapania - jest to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. 

middle_down_wiecej

naglowek_icon_galeriaNasza galeria

middle_galeria_hr middle_galeria_wiecej