Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu
+48 55 272 72 05+48 55 272 72 05
menu_tel

naglowek_iconLaserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

 Czym jest nietrzymanie moczu (NTM)?

Niekontrolowane wydalanie moczu poprzez cewkę moczową związane jest z:

wysiłkiem – dźwiganie, schylanie, intensywny kaszel, kichnięcie, czy też spontaniczny śmiech

parciem – nawet niewielka ilość moczu może  powodować uczucie parcia na mocz i niekontrolowane wydalanie go

 

Jakie są przyczyny nietrzymania moczu?

Wysiłkowe nietrzymania moczu spowodowane jest osłabieniem włókien mięśni dna miednicy tak zwanych mięśni Kegla oraz zwiotczeniem ścian pochwy. Problem ten najczęściej występuje po porodzie lub u kobiet po okresie menopauzy. Inne przyczyny to otyłość, brak ruchu, infekcje układu moczowego.

 

W jaki sposób działa laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu?

Leczenie wysiłkowego nieotrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę laserowego obkurczania pochwy laserem Erb-Yag Fotona Dualis SP. Laser powoduje namnażanie włókien kolagenowych i śluzówki oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi.  Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

 

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Efektem zabiegu leczenia wysiłkowego nieotrzymania moczu jest poprawa tkanek które stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy (staje się ciaśniejsza).  Dzięki temu ustępuje uciążliwa dolegliwość i możemy cieszyć się poprawą komfortu. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.

 

Ile zabiegów należy wykonać ?

Zazwyczaj wystarczy wykonanie pojedynczego zabiegu w celu usunięcia lekkiego lub średnio zaawansowanego wysiłkowego NTM. W razie potrzeby zabieg można wykonać ponownie.

 

Jaki jest czas trwania zabiegu ?

Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nieotrzymania  moczu trwania ok. 30 minut.

 

Czy to bezpieczna metoda ?

Zabieg jest bezpieczną metodą leczenia. To skuteczny, bezinwazyjny zabieg ambulatoryjny,całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia.

 

Ile zabiegów należy wykonać ?

Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie, w zależności od stopnia rozciągnięcia tkanek.  Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. Jeśli istnieje potrzeba procedurę można powtórzyć po miesiącu.

 

Jakie są zalecenia po zabiegowe?

Pacjentka po zabiegu może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, zaleca się na tę dolegliwość stosować podpaski higieniczne. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych w przedziale od 2- 3 tygodni od zabiegu.

 

Jak długo utrzymuje się efekt ?

Jeśli problem występuje u osób młodych tuż po porodzie , efekt będzie otrzymywał się przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednakże wzmocnienie pochwy podczas zabiegu, może zaprocentować i spowodować, że po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu.  W przypadku, gdy kobieta jest w okresie menopauzy należy  stosować hormonalną terapię zastępczą – odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

 

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Aktywne schorzenia nowotworowe,

aktywne infekcje dróg moczowych i rodnych.

 

W celu przeprowadzenia zabiegu i pytań szczegółowych dotyczących jego przebiegu zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i umówimy na konsultację z Lekarzem .

WINMED PLUS

UL. KOTARBIŃSKIEGO 10

82-200 MALBORK

TEL: 55 272 72 05

FAX: 55 272 72 70

 

 

REHABILITACJA NOWY STAW

55 272 00 19

 

middle_right_wiecejdyzury-aptekopieka

Laserowe leczenie chrapania - jest to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. 

middle_down_wiecej

naglowek_icon_galeriaNasza galeria

middle_galeria_hr middle_galeria_wiecej